Horlamanın canına okumak için 10 ipuçu

Horlama, günümüzde oldukça yaygın bir hastalık olup, nadir bir sorun değildir. Horlama günlük yaşantımız için zayıflatıcıdır. Bildiğimiz üzere, birlikte uyulan kişiler için kötü sonuçlar doğurmasın yanında, kişinin kendi sağlığına da zarar vermektedir. Bu makalemizde huzurlu bir uyku çekebilmenin ipuçlarını sunacağız. Horlamanın canına okumak için yazımızı okuma devam et.

1.Soya sütü tercih edin

Laktoz hassasiyeti bulunan kişilerde inek sütü horlamaya teşvik etmektedir. Burun ve kanalların kapanmasına neden olabilmektedir. İnek sütüne alternatif olarak soya sütünü tüketmelisin.

2.Bal ekleyiniz

Bal bir anti-enflamatuar olmasının yanında, iyi bir anti-mikrobiyal özelliği vardır. Horlamaya neden olan boğaz şişkinliğini bal tükerek şifa bulabilirsiniz. Çay tüketiyorsanız, bal ilave ederek için. Bir çok ünlü opera sanatçısı bal tüketimine dikkat eder. Çünkü boğaz şişkinliği ve kalınlığını almaktadır.

3.Kırmızı et tüketimine dikkat edin

Kırmızı et tüketim konusunda kesin horlamaya neden oluyor demiyoruz. Fakat doymuş yağlar nedeni ile horlamaya neden olmaktadır. Sizden isteğimiz kırmızı et tüketimine bir süre ara vermeniz ve horlama durumunuza bakmanız.

4.Düşük bir karbonhidrat diyeti yapın

Karbonhidrat değeri düşük bir yemek programı ile hayatına devam etmelisin. Bu şekilde insülin değerini dengeleyerek uyku kalitesini artırabilirsin.

5.Çay içebilirsiniz

Birçok sıcak bilgiye göre çay horlamayı engellediği söylenmektedir. Bunun da nedeni tıkanıklığı ve balgam oluşumunu engellemesidir. Çaya bal veya limon ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz.

6.Hoşuna gitmeyebilir ama soğan tüketin

Soğan anti-oksidan bakımından en zengin gıdalardandır. Hava yolu ile alınan bir çok maddeye karşı sizi koruyacakatır. Diyet yemeğinde bulundurmalısın.

7.Olmazsa olmaz “Zeytinyağ”

Kırmızı et tüketiminin doymuş yağlar nedeni ile tüketmemen gerektiğini söylemiştik. Doymuş yağ içeren ürünlerin yerine zeytinyağ tüketmelisin. Zeytinyağ aynı zamanda damar iltihabını azaltır.

8.Uyku pozisyonunu değiştir.

Bazı uyku pozisyonları horlamaya neden olmaktadır. Daha uygun pozisyonlara uymaya dikkat et.

9.Alkol tüketimine bir son ver.

Alkol hiç horlamayan bir kişiyi bile o gün horlamasına neden olabilir. Özellikle uymadan önce tüketilen arkol çok kötü horlamaya neden olmaktadır. Sağlığın içinde alkolden uzak dur.

10.Bağımlı iseniz zor ama sigarayı bırakmalısınız.

Duman, boğaz ve burun yolunu tahriş eder. Bu tahriş horlamanıza neden olur. Kendine çok şey katarsın. Sigarayı bırak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir