Bakın bu Fotoğraflar nasıl çekilmiş

 

Hayatta bazen öyle anlar oluyor ki gerçek durum yanlış anlaşılmaların arkasında kalıyor. Özellikle sosyal medya üzerinde aldatıcı resimler ve videolar ile insanları aldatmaya çalışanlar olsa da birazdan göreceğiniz fotoğrafların hepsi gerçek. Bu fotoğrafları diğerlerinden ayıran ise fotoğrafların çekildiği zamanda oluşan göz yanılmaları. Sizde içeriğin kapak resmine bakarak geldiyseniz, sizde göz aldatmasına takıldınız demektir. İşte muhteşem zamanlama ile çekilen o resimler.

Bir bayan tam resim geçinecekti ki, oda ne ! Yunus balığı eşlik etmek istemiş 🙂

Çok iyi zamanlama ile çekilmiş bir resim. Renk, açı, an süper.

Güzel bir sırt çantası değil mi ? Daha dikkatli bakın. O bir balık adamın sırtına yapışan gerçek bir ahtapot.

Sizde bu konserde yer almak istemez misin? Hemen heyecan yapmayın ! Daha dikkatli bakın resme. Burası bir pamuk tarlası. Pamukları toplayan makinelerden başka bir şey yok.

Fotoğrafa ilk baktığınızda cinsel içerikli bir resmi nasıl koyarsınız diye yorum yapabilirsiniz. Fakat gerçek öyle olmadığı bilmeniz gerek. Resimde cinsel organ gibi görünen aslında bayanın bacağı olduğunu göreceksiniz. Resimde romantik bir andan alınma.

Bu resim diğer resimlerden daha karmaşık. Dikkatli baksanız dahi ayırt etmek zor görünüyor. Ama bilin ki orada öpüşen birileri yok.

Gizemli bebeği görebildiğiniz mi? Bu kadar renk uyumuna pes doğrusu.

Kış ayı çok soğuk oluyor. Ayaklarım üşüyor. Şapkam nasıl bu arada ? 

Suyun üstünde durabilen ufak bir kızımız var. Çok yetenekli olduğu her halinden belli oluyor.

Anladık ki o parmak kopmamış. Fakat parmakta olan şeyi bilen yorum kısmına yazsın lütfen.

Hayvan sevgisi bir başkadır. Hele ki öz çekimlerde size bu kadar uyum bir köpeğiniz varsa.

 

Aklınızı Başınızdan Alacak Çanta Tasarımları

Bayan olsun erkek olsun çantalar hayatımızın vazgeçilmez eşyalarından biri. Bu durum bayanlarda daha da önemli olsa da erkekler içinde bir çok alanda kullanılmaktadır. Çanta ile serüvenimiz daha küçük yaşta alınan mini çantalar ile başlayıp, okulla giderken içine alabildiğine kitap doldurduğumuz çantalar ile devam etmekte. İlerleyen yaşımızla birlikte içimizde oluşan sanat ve moda hisleri ile çantalarımız daha renkli ve farklı hale gelmektedir.

Max ve Luba yapmış oldukları çanta tasarımları ile çanta kalıbına farklı anlam kazandırdılar. Çanta illa ki çanta şeklinde mi görünmek zorunda diyerek, normal objeleri göz önüne alarak çantalarına tasarladılar. İnternette yayınladıktan sonra da çok büyük bir ilgi gördüler. Onlarca sipariş aldılar. Bunun yanında yeni tasarım istekleri de her geçen gün arttı. Eğer sizde en sevdiğiniz nesneyi çanta halinde istiyorsanız aşağıdaki adresten ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için ; Etsy

#1 Çilek Kavanozu Çantası

#2 Keman Sırt Çantası

#3 Çaydanlık Çanta

#4 Benzin Bidonu Çanta

#5 Uçan Balon Çanta

#6 Kedi Tasarımlı Çanta

#7 Davul Tasarımlı Çanta

#8 Küp Tasarımlı Çanta

#9 Pasta Tasarımla Çanta

#10 Fotoğraf Makine Tasarımlı Çanta

Sizlere 10 tane çanta tasarımı sunmuş olduk. Daha fazla ürün ve tasarımlara göz atmak için yazının başında yer alan adrese gidebilirsiniz. Yeni paylaşımlardan haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu havuzlarda yüzmeye cesaretin var mı?

Havuzlar özellikle yaz aylarında vazgeçilmez eğlence ve serinlenme alanlarıdır. Bir çok insan deniz ve sahil yerine daha kolay ulaşılabilir havuzları tercih etmektedir. Ama Dünya üzerinde o kadar değişik havuzlar bulunmaktadır ki eğlence ve serinlemenin yanına adrenalin de içermektedir. Listesini yaptığımız yüzme yerlerinde yüzmeye cesaret edebilecek misiniz?

1. Şeytan Havuzu – Victoria Şelalesi 

Yukarıda görmüş olduğunuz bu yer tamamen bir doğal oluşumdur. Bir çok sosyal medyada görmüş olabilirsiniz. Bu yer Zambiya ve Zimbabwe arasında yer alan Victoria Şelalesi üzerinde yer almaktadır. Şelalenin tam aşağıya düşüm noktasında bir havuz oluşmuştur. Bu havuz “Şeytan Havuzu” olarak biliniyor. Yüzerken suya kapılıp şelaleden uçmak an meselesi.Yüzmek cesaret işi yada aptallık. Her ne derseniz artık.

2. Kanlı Havuz – Tayland Karon

Görmüş olduğunuz bu havuzda birileri öldürülmedi. Filmlerde sık rastlamış olduğumuz havuzda ölüm sahnelerinden esinlenerek özel yapılmış bir havuzdur. Havuz Tayland’ın Karon sahillerinde özel bir otel tarafından yaptırılmıştır. Her ne kadar gerçek kan içermese de insanı ürpermektedir.

3.Sonsuzluk Havuzu – Bali

Yüzmüş olduğunuz havuz uçsuz bucaksız bir okyanusu andırıyorsa bu sizi korkutabilir. Olimpik bir yüzücü değilseniz sizi yorabilir bu havuz. Yukarıda resimde yer alan havuz özel tasarım ile yapılmıştır. Havuz Okyanus ile bir bütünmüş gibi izlenimi vermektedir. Aslında sırtınızı havuzun kenarına yasladığınızda süper bir manzara var. Sonsuzluk hissinin vermiş olduğu rahatlama ve huzurda işin cabası. Giden olursa yorum kısmına yazsın.

4. Sky Tower – Mexico City

Dünya’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Mexico City’de yer alan Sky Tower kuş evlerine yapılan havuzlar mimarlığı bir başka boyuta taşıyor. Göze çarpan en dikkat çekici olan ise binalara balkon gibi yapılan havuzları. Bu mimarlık Dünya’da bir çok örneği oluşmaya başladı. Yükseklik korkusu olanlar bu binalardan uzak dursun.

5. Vahşi Havuz – Serengeti Tanzanya

Otel sektöründe hizmet o kadar farklılaştı ki otel sahipleri ne yapacağını şaşırdı. Resimde yer alan havuz ortamı safari turlarının yapılan alanlarda yer alıyor. Havuzda yüzerken vahşi hayvanların avlanması seyredebilirsiniz. Siz yüzerken bir filin havuzdan su içtiğine şahitte olabilirsiniz. Aslanı, sırtlanı, zürafasını bilmiyorum ne yapar !

Defne yaprağını yaktıktan sonra bakın ne oluyor!

Defne yaprağı öyle bir bitki yaprağı ki yemeklerinize tat vermenin yanı sıra insanın ruh halini de değiştiriyor. Antik Roma ve Yunanistan’da tıbbi ilaç olarak kullanılan defne yaprağı sıcak su ile kaynatılıp içildiğinde bir çok hastalığa şifa oluyor. Anti-baktariel özelliği ile gribe iyi geliyor.

Bazı evlerde sıradışı bir koku alırsınız. Aldığınız bu koku size huzur verir ve her gittiğinizde iyi hissedersiniz. Peki bu kokunun ne olduğunu hiç merak ettiniz mi ? Defne yaprakları insanların ruh hallerini olumlu yönde değiştirdiği biliniyor. Defne yaprakları ile evinizde güzellikler katmak mümkün. Gerekli olan malzemeler gayet basit.

  • Defne yaprağı
  • Çelik bir kap

Defne yapraklarının hızlı yanmasını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Defne yaprağını tutuşturduktan hemen sonra odanın içine sinen rahatlatıcı bir koku ile karşılaşacaksınız.  10 dakika ardından tamamen gevşediğinizi hissedeceksiniz. Defne yapraklarının yermiş olduğu gevşeme ve huzurun içindeki kimyasal maddeler olduğu tahmin ediliyor. Sağlığınızda gözle görünür iyileşmeler görmeseniz de evinizin harika koktuğunu hissedeceksiniz.

Defne yaprağının faydaları bununla sınırlı değil. Özellikle yaz aylarında evimizi istila eden karasinek, sivrisinek ve hamam böceği gibi haşereleri evinizden uzak tutmaktadır. Kimyasal ürünler kullanmadan ve bunlara para harcamadan doğal olan bu yöntemi kullanın.

Yazımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı, facebook sayfamıza abone olmayı unutmayın.

Tırnak üstündeki bu siyah çizgiye dikkat edin!

Kanser her geçen gün artıyor. Çoğu insan kanser olduğunu ilerleyen zamanlarda anlayabiliyor. Düzenli sağlık kontrollerini yaptırmayan insanlar kanserin öldürücü olduğu safhada hastalığından haberdar olabiliyor. Kanser türleri farklı belirtiler gösterebiliyor.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere, bir güzellik uzmanı tırnağı üzerinde oluşmuş siyah çizgiyi tespit ederek müşterisini uyardı. Bu tırnağın sahibi “Jean” adlı bir bayan. Olay devamında şu şekilde gelişti; Güzellik merkezinde bulunanlar siyah çizgi üzerinde çeşitli yorumlar yaptılar. Kalsiyum ve demir eksikliği olduğunu söyleyenler oldu. Oje ile kapatılabilir tavsiyesinde bulundular. Fakat güzellik uzmanı bunun bir kanser belirtisi olduğunu biliyordu ve Jean’a doktora gitmesini tavsiye etti.

Jean, hastaneye gitti ve doktor onun agresif bir melanom (kötü huylu kanser türü) olduğunu söyledi. Güzellik uzmanın farkına varması ile Jean hastalığı ilerlemeden erken teşhis konuldu. Jean bu durumu facebook hesabından paylaşarak insanları uyardı.

Sizlerde vücudunuzda oluşan farklı değişiklikleri gözardı etmeyin. Derinizde, tırnaklarınızda oluşan farklı şeylere dikkat edin. Çünkü bazen ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. Hastalığı erken tespit etmek hayat kurtarıyor.

Yazımızı daha fazla insana ulaştırmak için arkadaşlarınız ile paylaşın.

Bakın yumurtanın içindeki beyaz şey neymiş!

 

Yumurtayı kırdığımız zaman içinde bulunan beyaz şeyin ne olduğu pek bilinmez. Genellikle bu beyaz kısım sarı kısmın üstünde yer alır. İpliksi beyaz şeyi görüp yanlış bilgiler ile tiksinti duyabilirsiniz. Yanlış bilgiler dediğimiz ise, beyaz kısmın sperm olduğu bilgisidir. Yani yumurtanın içindeki beyaz kısım civciv olarak görülmektedir. Aslında kesinlikle bu bilgi ile alakası yoktur. Görmüş olduğunuz o beyaz kısımın bir görevi birde bize sunmuş olduğu bilgi vardır.

Yumurta sarısını ortada kalmasını sağlıyor

Yumurta içinde bulunan ipliksi beyaz kısım, yumurta sarısının orta kısmında durması sağlamaktadır. Yani bir nevi sabitleyici.

 

Yumurtanız taze mi?

Almış olduğunuz yumurtanın taze olup-olmadığını yumurta içindeki bu beyaz kısma bakarak anlayabilirsiniz. Eğer beyaz kısım yumurtada varsa yumurtanın taze olduğunu gösterir. Fakat beyaz kısım azalmış veya yok olmuşsa yumurtanın bayatladığını gösterir.  Yok yumurtayı kırmadan nasıl anlayacağız diyorsanız aşağıdaki resme bakın.

Saç büyümesine iyi gelen biyotin zengini gıdalar

Biyotin hücre büyümelerinde önemlidir. Metabolizma ve yağ asidi üretimini artırıcı olarak bilinir. Biyotin (B7) vitamini, tırnak, saç ve cilt için gereklidir. Biyotin, eksikliği sağlıksız bir cilt, zayıf tırnak ve saç dökülmesine neden olur. Siz okuyucularımız için, biyotin faydalarını ve biyotin içeren gıdaların listelemek amacı ile bu makalemizi oluşturduk.

Biyotin eksikliği düzenli olarak oluşmaz, ancak biyotin içeren gıdalar düzenli tüketilmezse deri ve saçlarda sorunlara neden olabilir. Neyse ki biyotin eksikliğini gidermek zor değil. Şimdi biyotin zengini gıdalarımızı sıralayalım.

1.Badem

Badem içinde zengin oranda E Vitamini içermektedir. Bademi düzenli olarak tükettiğinizde cildinizdeki kırışıklıklarının düzeldiğini ve pürüzsüzleştiğini göreceksiniz.

2.Havuç

Havuç, içermiş olduğu beta-karoten ile göz sağlığı için yardımcıdır. Bunun yanında biyotin içermesi ile saç uzaması için önemlidir. Listemizde ikinci sırayı verdik.

3.Tahıllar

Çok rahatlıkla bulabileceğim olan tahıllar, sağlımız için önemli içeriklere sahiptir. Bundan önceki gıdalar gibi tahıllarda biyotin içermekte ve saç büyümesine yardım etmektedir. Bir dilim buğday ekmeyi tüketerek 0.002 mikrogram biyotin kazanmak mümkündür.

4. Soğuk Su Balıkları

Balık birkaç farklı türleri arasında, soğuk su balıkları biyotik içermektedir. Bu soğuk su balıkları sıralayacak olursa; ringa balığı, sardalya, somon, ton balığı ve alabalık. Ayrıca omega içerikleri ile kan dolaşımını artırır. Bundan dolayı sofranızdan bu balıkları eksik etmeyin.

5.Ceviz

Ceviz, badem gibi en iyi derecede biotin içeriği ile doğal saç büyümesine yardımcı olur. Bunun yanında çinko, potasyum, demir, kalsiyum ve protein ihtiyacınızı da karşılayacaktır. Ek bilgi olarak ceviz hücre yaşlanmasını geciktirmektedir.

6.Ispanak

Sıraladığımız gıdalar arasında et türü ürünleri tüketmiyorsanız, ıspanak tam size göre. Sebzeler içinde ıspanak, biyotin içerik bakımından en iyisidir. Bunun yanında kesinlikle çok lezzetli, basit ve ilginç bir tadı vardır.

7.Tavuk

Tavuk sağlıklı tırnak ve saç büyümesi için gerekli olan B3 Vitamini içermektedir. Bunun için organik tavuk tercih edin. Vücut geliştirmek ile ilgileniyorsanız tavuk tüketimini iyi seviyede tutun.

8.Yuğurt

Geldik milli gıdamıza. Yoğurt delinince akla ilk kalori yakmak gelir. Fakat yoğurt biyotin içeriği ile saç uzamasına ve güçlü tırnak gelişimine katkı sağlamaktadır.

Bizden bu kadar. Sağlıklı güzel günlerde, başka bir yazımızda buluşmak üzere…