Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Youtube Kanalları

Youtube, 2003 yılında hayatımıza “kendini izle” isminde girdi. Türkiye’de ise 2010 yılından sonra değerli hale geldi. Her geçen gün Youtube büyüdü. Fakat Youtube yayıncılarına para kazandırmaya başlaması ile birlikte içerik üreticilerin çok boş içerikler ile Youtube kirletmeye başladı. Çok kaliteli içerikler ise bu çöp yığınları nedeni ile arka planda kaldı ve kalmaya devam ediyor. Bu yazımızda hayatımıza değer katacak bilgi ve kalite kokan Youtube kanallarını bu çöplükte çıkartmaya karar verdik. Her geçen gün kanal sayısı artabilir ona göre 😉

1. Primitive Technology

Bu kanal severek izleyeceğiniz ve her izlediğinizde çok şey öğreneceğiniz videolar içerir. Videoları çeken arkadaş videoları Avustralya çekmektedir. Videoların temek amacı doğada hiçbir teknolojik alet kullanmadan doğadan her şeyi alarak hayatımızı devam ettirmektir. Sizlerde videolarını izlediğinizde hayatını kıskanabilirsiniz. Her ne kadar İngilizce dilinde olsa da kişi (ismini bilmiyorum, bilen yorum kısmına yazsın) hiç konuşmadığın için yaptıkları yeterli anlamak için.  Aynı zamanda bir blok sitesi de bulunmaktadır.

2. Barış Özcan

Barış Özcan Youtube kanalı adında anlaşılacağı üzere bir Türk Yotube kanalı. Yiğidi öldürüp hakkını vermek gerekirse (bu arada yiğidi neden öldürüyoruz bilmiyorum) Türkiye Youtube üzerinde en eğitici içerik veren kanal olduğunu söyleyebiliriz. Eğitim seviyesi her ne kadar üst kademelere hitap etse de her insanın kendine değer katacağı bir şey bulabilir bu kanalda.

 3. İphonedo Türkiye
Her ne kadar teknoloji kanalı olsa da, teknoloji ile komedi ve eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz bir kanal. Ürün değerlendirmeleri gayet objektif olduğunu belirtelim. Fakat isminden de anlayacağınız üzere kanal Iphone Dünyası üzerine kurulmuştur. Kanalın halihazırda 100 binin üzerinde abonesi bulunmaktadır.
4. Kurcala
Kanal ağır mizah içermektedir. Mizah seviyenize göre birçok ince gönderme ve ironi videolarında bulunmaktadır. Videolarına 2013 yılının Kasım ayında başlamıştır. Sağlam genel kültürün yanında, gündeme dair güzel derlemeler sunmaktadır. Videolarda İç Anadolu’nun kokusu bulunmaktadır. Buram buram Ankara, Kırıkkale, Niğde, Yozgat kokmaktadır. Kendi açıklamaları ile “Şehri gri, mizahı kara” bir Youtube kanalıdır. Stolk kanalı kadar sağlam bir ekibi bulunmasa da, Stolk kanalını izliyorsanız bu kanalıda takip etmenizi öneriyoruz.

 

Her erkeğin bilmesi gereken giyim kuralları

Başlık pek hoşunuza gitmeye bilir. Kural kelimesi rahatsız etmiş olabilir. Fakat toplumda oluşmuş öyle algılar ve kültürler vardır ki içinizde bulunmuş olduğunuz toplum tarafından kabul görmek ve kendinizi iyi hissetmek bu kurallara uymaktan geçmektedir. Yazı yazımızda erkeklerin giyim konusunda dikkat etmesi gereken hususları konu aldık.

Doğru kravat seçtiniz mi?

Modern toplumun içine oturmuş olan kravat, erkekler için önemli vurucu etkiler taşımaktadır. Hangi renkte kravat taktığınız, ne şekilde taktığınız önemlidir. Ciddi ortamlarda açık renk gömleklerin üzerine koyu renk kravat takmalısınız. Kravat alımında daha mat renkler tercih ederek bir çok gömleğinize uyum sağladığı görürsünüz.

Bedeninize tam oturan gömlek tercih edin

Almış olduğunuz gömleğin bedeninize tam oturduğuna emin olun. Bu doğru yapabilmek içinde boyun bölgesi ve kol uzunluğunuzu bilmeniz size yardımcı olacaktır. Bunun yanında omuz kısımlarındaki dikiş kısımlarının omuzlarınıza tam oturmasına dikkat edin. Yan kısımlardan gömleğin sarkmaması gerekiyor. Bu sizi daha büyük beden gösterecektir.

Ceketin doğru seçimi

Takım elbiselerin bir parçası olan ceketi, vücut tipinize göre seçmeniz gerekir. Ceket omuz kısımları sizin tam omuz uçlarında bitmelidir. Ceket vücudumuzu sardığı için rahat hareket etmek için ne dar nede bol olmalıdır.  Rahat hareket etmek için iki düğmeli ceketlerde üst düğmeyi bağlayın. Üç düğmeli ise estetik açısından ortadaki düğmeyi bağlayın.

Pantolon kesimi ile boyun uyumu

Bel bölgesi sizi rahatsız etmeyecek şekilde kavramalıdır. Kemer desteği olmadan pantolon belinizde durmalıdır. Bu kısımda sol olarak düşük bel pantolonlardan uzak durun. Pantolon kesimine gelince, kesim yukarıdan aşağıya doğru darlaşarak devam etmelidir. Çünkü baldır kısmı ile kaval kemik kısımının çapları birbirinden farklıdır. Estetik bir görünüş iş için bu şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

Cüzdanı arka cebinize koymayın

Cüzdanı sağ veya sol arka cebinize koymanız durumunda arka kısmınız asimetrik görünecektir. Bedenen sizi kavrayan pantolon cüzdanı koymuş olduğunuz taraftan kasacak ve istenmeyen çizgiler oluşturacaktır. Zamanla da cep bölgesinde deformasyon neden olarak pantolonun şeklini bozacaktır.