Bakın bu Fotoğraflar nasıl çekilmiş

 

Hayatta bazen öyle anlar oluyor ki gerçek durum yanlış anlaşılmaların arkasında kalıyor. Özellikle sosyal medya üzerinde aldatıcı resimler ve videolar ile insanları aldatmaya çalışanlar olsa da birazdan göreceğiniz fotoğrafların hepsi gerçek. Bu fotoğrafları diğerlerinden ayıran ise fotoğrafların çekildiği zamanda oluşan göz yanılmaları. Sizde içeriğin kapak resmine bakarak geldiyseniz, sizde göz aldatmasına takıldınız demektir. İşte muhteşem zamanlama ile çekilen o resimler.

Bir bayan tam resim geçinecekti ki, oda ne ! Yunus balığı eşlik etmek istemiş 🙂

Çok iyi zamanlama ile çekilmiş bir resim. Renk, açı, an süper.

Güzel bir sırt çantası değil mi ? Daha dikkatli bakın. O bir balık adamın sırtına yapışan gerçek bir ahtapot.

Sizde bu konserde yer almak istemez misin? Hemen heyecan yapmayın ! Daha dikkatli bakın resme. Burası bir pamuk tarlası. Pamukları toplayan makinelerden başka bir şey yok.

Fotoğrafa ilk baktığınızda cinsel içerikli bir resmi nasıl koyarsınız diye yorum yapabilirsiniz. Fakat gerçek öyle olmadığı bilmeniz gerek. Resimde cinsel organ gibi görünen aslında bayanın bacağı olduğunu göreceksiniz. Resimde romantik bir andan alınma.

Bu resim diğer resimlerden daha karmaşık. Dikkatli baksanız dahi ayırt etmek zor görünüyor. Ama bilin ki orada öpüşen birileri yok.

Gizemli bebeği görebildiğiniz mi? Bu kadar renk uyumuna pes doğrusu.

Kış ayı çok soğuk oluyor. Ayaklarım üşüyor. Şapkam nasıl bu arada ? 

Suyun üstünde durabilen ufak bir kızımız var. Çok yetenekli olduğu her halinden belli oluyor.

Anladık ki o parmak kopmamış. Fakat parmakta olan şeyi bilen yorum kısmına yazsın lütfen.

Hayvan sevgisi bir başkadır. Hele ki öz çekimlerde size bu kadar uyum bir köpeğiniz varsa.

 

Doğal Yaşamda Parmak Arası Terlik Yapımı

Bazen şehrinden bunaltıcı havasından çıkıp doğaya kendimizi atmak isteriz. Videoda görmüş olduğunuz kişi Avustralya’da yaşıyor ve Kuzey Queensland ormanlarında doğal ortamda yaşam videoları çekiyor. Sizler için bu arkadaşın en güzel videoları yayınlayacağız. Bu videoda kamışlardan ve sarmaşıklardan parmak arası terlik nasıl yapılır ona şahit olacağız. Videolarını izledikçe ne kadar başarılı olduğunu göreceksiniz.

Hayatımız boyunca doğru bildiğimiz 6 yanlış şey

Hayatta yaptığımız öyle durum ve davranışlar var ki bazen sebebini ve nedenini bilmeyiz. Sadece herkes aynı şeyi yaptığı için onalar gibi davranmayı seçeriz. Kimi zaman sürü psikolojisi kimi zamanda olay ve durumlara kafa yormamaktan kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda hayatımızda birçok insanın yanlış bildiği ve yaptığı beş durumu aydınlatıyoruz.

Çanta Kullanımı

Sırt çantalarını sırt tarafımıza takıp taşımak bir çok eklem ağrılarını oluşmasına neden oluyor. Omurgamızda meydana gelecek aksaklıklar ve değişiklikler ile sağlığımızdan olabiliriz. Özellikle küçük yaştaki öğrencilerin okul sırt çantaları gelişim dönemindeki çocukların vücut gelişimi için tehdit oluşturuyor. Sırt çantalarını ön tarafımıza alarakta taşıyabileceğimizi unutmayalım.

Yatma Pozisyon

Rahatına düşkün bir çok insan yüz üstü veya sırt üstü yatmayı tercih etmektedir. Yüz üstü yatmak en tehlikeli pozisyondur. Çünkü kas ve bağların gerilmesine neden olur.  Vücudumuz için en ideal yatma pozisyonu ise sağ yan tarafımıza dizlerimizi karnımıza doğru çekerek “cenin” şeklinde yatmaktır. Çünkü pozisyonda midemiz yukarı kısımda kalarak vücut ağırlığı altında kalmazken, dizlerimizi karın bölgesine çekerek diz kapaklarında oluşacak eklem ağrılarına iyi gelmektedir.

Antep Fıstığı Kabuğu

Kabuklu yemişler arasında kabuğunu en zor çıkartığımız ürünlerdendir antep fıstığı. Kaliteli antep fıstığı kolaylıkla kabuğundan ayrılırken orta ve düşük kaliteli olanları zor ayrılmaktadır. Bu yüzden bir çok insan dişlerini kullanmaktadır. Aslında doğru olan  bir antep fıstığı kabuğu ile diğer kabukları açmaktır. Hem tırnaklarınızı hemde dişlerinizi korumuş olursunuz.

Meyve Suyu Kutuları

Marketlerden almış olduğumuz kutu meyve sularını bardaklara dökerken sıkıntı yaşarız. Çünkü dökerken düzenli akmaz ve çevreye damlatırız. Bunun için tıkanıklık yapmayan kapak geliştirildi fakat biz bunu da doğru kullanmıyoruz. Bardağa meyve suyunu dökerken kapak kısmının yukarı kısımda olmasına dikkat edin. Bu şekilde meyve suyu düzgün boşalacak ve tıkanıklık yapmayacaktır.

Telefon Kulaklık Kullanımı

Telefon kulaklıklarını yukarıda resimde olduğu gibi takıyorsanız sizde kulaklığı yanlış kullanıyorsunuz. Çünkü kulak yapısına göre tasarlanmış olan kulaklıklar kulak arkasından gelerek kulağınıza oturmuyorsa kulağınızda durması zordur. Ve kulaklıktan gelen seslerden tam anlamı ile istifade edemezsiniz. Resimde yer alan doğru kullanım şeklini deneyin. Bize katılacaksınız.

Klozet Oturma Pozisyonu

 

Kültürümüzde olmasa da artık bir çok evde klozet bulunmaktadır. İlk kez karşılaşan ve yanlış alışkanlık kazanan bir çok insan klozete yanlış şekilde oturmaktadır. Atalarımız boşuna çömelerek tuvaletlerini yapmıyorlardı. Alaturka tuvaletler bundan dolayı doğru olanıydı. Yukarıdaki resme bakarak sizde klozet tuvaletlerde doğru şekilde oturun. Sağlığınız için önemli olduğunu unutmayın !

Şimdilik bizden bu kadar. Daha fazla paylaşımdan haberdar olmak için Facebook sayfamıza katıl !

Parmaklarınızı bu şekilde tutun (Bakın ne oluyor!)

Şimdi ellerini açın ve iyice bir bakın. Gördüğünüzü sıradan bir el işte diye yorumluyorsanız, bir de refleksoloji uzmanlarından dinleyin. Refleksoloji uzmanları ellerinizde beden ve zihnin güçlendiren sinirsel hücrelerin olduklarını söylüyorlar. Bunun için ellerinizden çok sayıda aktif nokta bulunmaktadır. Birlikte parmak ve el hareketleri ile neler yapabiliriz bir bakalım.

Başparmak: Baş ağrısı ve Endişe-Kaygı

 

Baş parmağımız baş ağrılarında ve endişe durumlarında uyarılması gereken sinirsel hücreler vardır. Sizde zihinsel bir baş ağrısı ve endişe durumlarında, baş parmağınızı beş dakika boyunca yumuşak bir şekilde tutarak ağrılarını ve endişenizi azaltabilirsiniz.

İşaret Parmağı: Kas ağrıları ve hayal kırıklığı

 

Kol, bacak ağrıları ve kas sorunları yaşıyorsanız işaret parmağında bulunan sinirsel hücreleri uyarmanız gerekiyor. Hastalığın hafiflemesine ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor. Aynı zamanda hayal kırıklığı gibi psikolojik durumlarda da işaret parmağınıza hafif basınç uygulayarak rahatlayabilirsiniz.

Orta Parmak: Öfke ve Yorgunluk

Son zamanlarda kendinizi diğer günlerden daha yorgun hissediyorsanız ya da basıncınız ile ilgili sorun yaşıyorsunuz orta parmağınıza yine aynı şekilde tutarak 5 dk boyunca hafif basınç uygulayın. Refleksoloji uzmanları orta parmağın çoğunlukla sinir ve öfke ile bağlantılı olduğunu söylemekteler. Başka bir araştırmaya göre karaciğer sorunlarına iyi gelmektedir. Denemekten ne çıkar!

Yüzük Parmağı: Sindirim Sorunları ve Olumsuzluk

Kendinizle ilgili şüpheli şeyler varsa, etrafınızda olumsuz şeylerin olduğunuzu hissediyorsanız, yüz parmağınızdaki aktif sinirleri uyarmanız gerekmektedir. Yüzük parmağına yapılan masaj sayesinde olumsuz düşüncelerden kurtulmak, sindirim ve solunum sistemini düzenlemek mümkün. Egzersizleri yaparken nefes kontrolü yapmayı ve sakin olmayı unutmayın!

Serçe Parmak: Sinirlilik ve Stres

Gelelim en küçük parmağımız olan serçe parmağına. Serçe parmağı benlik duygusu ile bağlantılıdır. Sizi stres altına sokan durumlarda ve sinirlenmenize neden olan olaylarda serçe parmağınıza resimde görüldüğü gibi egzersiz uygulayın. Bu masajlar ile zihinde açılmalar meydana gelerek derinleştiğiniz olaylardan kurtularak daha geniş düşünmenize olanak sağlayacaktır.

Son uyarılar !

  • Egzersizleri her iki eldeki parmak için uygulayın. Örneğin sağ el işaret parmağı ile sol el işaret parmağı.
  • Egzersizleri yaparken sakin olun ve nefes kontrolü yapın. Kendinizi odaklayın.
  • Bilinçsiz şekilde sadece hareketleri yapmaktan uzak durun. Bir el alışkanlığı kazanmayın.

 

Bakın yumurtanın içindeki beyaz şey neymiş!

 

Yumurtayı kırdığımız zaman içinde bulunan beyaz şeyin ne olduğu pek bilinmez. Genellikle bu beyaz kısım sarı kısmın üstünde yer alır. İpliksi beyaz şeyi görüp yanlış bilgiler ile tiksinti duyabilirsiniz. Yanlış bilgiler dediğimiz ise, beyaz kısmın sperm olduğu bilgisidir. Yani yumurtanın içindeki beyaz kısım civciv olarak görülmektedir. Aslında kesinlikle bu bilgi ile alakası yoktur. Görmüş olduğunuz o beyaz kısımın bir görevi birde bize sunmuş olduğu bilgi vardır.

Yumurta sarısını ortada kalmasını sağlıyor

Yumurta içinde bulunan ipliksi beyaz kısım, yumurta sarısının orta kısmında durması sağlamaktadır. Yani bir nevi sabitleyici.

 

Yumurtanız taze mi?

Almış olduğunuz yumurtanın taze olup-olmadığını yumurta içindeki bu beyaz kısma bakarak anlayabilirsiniz. Eğer beyaz kısım yumurtada varsa yumurtanın taze olduğunu gösterir. Fakat beyaz kısım azalmış veya yok olmuşsa yumurtanın bayatladığını gösterir.  Yok yumurtayı kırmadan nasıl anlayacağız diyorsanız aşağıdaki resme bakın.

Dişcinin kapısını çalmadan önce bunu kesin yapın!

Sağlık konusunda en hassas olduğumuz konuların başında dişlerimiz geliyor. Bazen düzenli diş temizliğimize dikkat etsek bile istemediğimiz diş sorunları ile karşılaşabiliyoruz. Dişlerimiz sağlığımız dışında görünüşümüz konusunda da önemli yere sahip olduğunu biliyoruz. Güzel bir görünüş altında sağlıklı ve beyaz dişler yatmaktadır. Bunun için bir çok insan diş doktorlarına paralar dökmektedir. Harcanan paralar gerçekten küçümsenemeyecek kadar fazla olduğunu unutmayalım.

Sizlerde evinizde hazırlayabileceğiniz bu formül ile ağrılara katlanmadan yüksek paralar ödemeden dişleriniz üzerinde oluşan plaklardan kurtulabilirsiniz. Haydi evde hazırlayacağımız doğal formüle geçelim;

Gerekli olan malzemeler:

  • 30 gram ceviz kabuğu suyu
  • 4 çorba kaşığı ayçiçeği tohumu
  • 4 çorba kaşığı ıhlamur çiçeği
  • 1 litre su

Karşımı hazırlayalım

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri kullanarak 2 formül hazırlayacağız.

İlk olarak bir kaseye su ekleyin. İçine 30 gram ceviz kabuğu koyun. 15 dk boyunca soba ateşi derecesinde ısıtın. Elde etmiş olduğunuz karışımı diş fırçanız ile günlük diş bakımınızda kullanın.

İkinci olarak 1 litre suyumuzu, 4 çorba kaşığı ayçiçek tohumunu ve 4 çorba kaşığı ıhlamur çiçeğini bir kaba koyun ve ağzını kapatın. Koymuş olduğunuz kapta karışımın iyice karışmış olduğunuzdan emin olun. Elde etmiş olduğumuz karışımı sabah-öğle-akşam olmak üzere 5 dakika boyunca ağzınızı yıkayınız. Bu işlemleri günlük olarak devam ediniz.

Horlamanın canına okumak için 10 ipuçu

Horlama, günümüzde oldukça yaygın bir hastalık olup, nadir bir sorun değildir. Horlama günlük yaşantımız için zayıflatıcıdır. Bildiğimiz üzere, birlikte uyulan kişiler için kötü sonuçlar doğurmasın yanında, kişinin kendi sağlığına da zarar vermektedir. Bu makalemizde huzurlu bir uyku çekebilmenin ipuçlarını sunacağız. Horlamanın canına okumak için yazımızı okuma devam et.

1.Soya sütü tercih edin

Laktoz hassasiyeti bulunan kişilerde inek sütü horlamaya teşvik etmektedir. Burun ve kanalların kapanmasına neden olabilmektedir. İnek sütüne alternatif olarak soya sütünü tüketmelisin.

2.Bal ekleyiniz

Bal bir anti-enflamatuar olmasının yanında, iyi bir anti-mikrobiyal özelliği vardır. Horlamaya neden olan boğaz şişkinliğini bal tükerek şifa bulabilirsiniz. Çay tüketiyorsanız, bal ilave ederek için. Bir çok ünlü opera sanatçısı bal tüketimine dikkat eder. Çünkü boğaz şişkinliği ve kalınlığını almaktadır.

3.Kırmızı et tüketimine dikkat edin

Kırmızı et tüketim konusunda kesin horlamaya neden oluyor demiyoruz. Fakat doymuş yağlar nedeni ile horlamaya neden olmaktadır. Sizden isteğimiz kırmızı et tüketimine bir süre ara vermeniz ve horlama durumunuza bakmanız.

4.Düşük bir karbonhidrat diyeti yapın

Karbonhidrat değeri düşük bir yemek programı ile hayatına devam etmelisin. Bu şekilde insülin değerini dengeleyerek uyku kalitesini artırabilirsin.

5.Çay içebilirsiniz

Birçok sıcak bilgiye göre çay horlamayı engellediği söylenmektedir. Bunun da nedeni tıkanıklığı ve balgam oluşumunu engellemesidir. Çaya bal veya limon ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz.

6.Hoşuna gitmeyebilir ama soğan tüketin

Soğan anti-oksidan bakımından en zengin gıdalardandır. Hava yolu ile alınan bir çok maddeye karşı sizi koruyacakatır. Diyet yemeğinde bulundurmalısın.

7.Olmazsa olmaz “Zeytinyağ”

Kırmızı et tüketiminin doymuş yağlar nedeni ile tüketmemen gerektiğini söylemiştik. Doymuş yağ içeren ürünlerin yerine zeytinyağ tüketmelisin. Zeytinyağ aynı zamanda damar iltihabını azaltır.

8.Uyku pozisyonunu değiştir.

Bazı uyku pozisyonları horlamaya neden olmaktadır. Daha uygun pozisyonlara uymaya dikkat et.

9.Alkol tüketimine bir son ver.

Alkol hiç horlamayan bir kişiyi bile o gün horlamasına neden olabilir. Özellikle uymadan önce tüketilen arkol çok kötü horlamaya neden olmaktadır. Sağlığın içinde alkolden uzak dur.

10.Bağımlı iseniz zor ama sigarayı bırakmalısınız.

Duman, boğaz ve burun yolunu tahriş eder. Bu tahriş horlamanıza neden olur. Kendine çok şey katarsın. Sigarayı bırak.